Kust saab osta Djembet ning mis hinnaga?

Kas head djembet saab osta ka eestist

Paljud inimesed on minult küsinud millist djembet osta ning kust seda teha.
Vastan nendele küsimustele siin artiklis.

Djembe trummi ostmisel tuleb arvestada mitme teguriga, et tagada oma vajadustele ja eelistustele õige valik. Siin on mõned aspektid, mida arvesse võtta:

1. Suurus:

Djembe trumme on erineva suurusega, mis mõjutab nende heli ja mängitavust. Suurematel trummidel on üldiselt sügavamad toonid, väiksemad aga kõrgemad ja teravamad noonid. Valige suurus, mis sobib mängitava muusika tüübi ja teie isikliku mugavusega.

2. Materjal:

Djembe trummid on tavaliselt valmistatud puidust ja nende nahk (tavaliselt kitsenahk) on ülaosale nööridega kinnitatud. Erinevad puidutüübid ja nahad võivad heli mõjutada. Populaarsete puidu materjalide hulka kuuluvad mahagon, lenke ja iroko. Arvestage puidu tooniomadustega ja naha vastupidavusega.

3. Heli kvaliteet:

Võimalusel mängige trummi, et hinnata selle helikvaliteeti. Otsige trumm, millel on hea heli erinevatel toonidel (bass, toon ja slap). Trumm peaks hästi resoneerima ja mängima selgeid toone.

4. Djembe hind:

Djembe trummide hind on erinev, kõrgema kvaliteediga ja suuremad trummid maksavad üldiselt rohkem. Määrake oma eelarve ja leidke trumm, mis pakub selles vahemikus head väärtust. Tavaliselt jäävad hinnad 100-300€ vahele.

5. Kust osta djembet:

Eestis soovitan kasutada Universaal Universumi ladu kus on väga palju häid djembesi. Nende pillid on pärit Aasiast ja Aafrikast. Djembesi müüakse veel ka Stanford musicu poes.

On võimalus tellida ka internetipoest Thomann, aga siis kahjuks ei saa pilli ennem kättesaamist proovida.

6. Proovige enne ostmist:

Kui võimalik, proovige enne otsuse tegemist mängida erinevaid djembe trumme. Iga trummi mängimise kogemus annab teile parema tunde selle kõlast ja tunnetusest.

Pidage meeles, et iga djembe trumm on ainulaadne, seega võtke aega, et leida see, mis teile nii visuaalselt kui ka heliliselt resoneerib. Kogenud löökpillimängijatega konsulteerimine või muusikapoe külastamine, kus saate erinevaid trumme proovida, aitab teil teha teadliku otsuse. Julgelt võib ka minule kirjutada kui on huvi djembe ostu vastu. Vahel olen isegi mõne trummi oma kliendile müünud.