Mõtisklusmuusika

Mõteteta mõtisklus
Siim Koppeli debüütalbum

Handpan trumm, rahvasuus tuntud, kui ufopill, tuli minu ellu läbi juhuse. Minult küsiti, kas ma saaksin tulla ühele üritusele handpan trummi mängima. Kuigi ma polnud seda pilli varem mänginud, vastasin eneselegi üllatuseks “jah”.

Seejärel palusingi Eesti Hang trummi meistril valmistada endale pill ning asusin hoolega harjutama. Kuna tegu on löökpilliga, siis trummarina ei olnud raske Hangiga sõbraks saada. Sellest hetkest ei kujuta ma enam ette elu ilma handpani rikastavate ning rahustavate helideta.

2021. aasta alguses, liikudes ringi mööda kaunist eestimaad ning tundes meeletult rahu, inspiratsiooni ja tänutunnet selle kauni looduse eest, mis meile on antud, tekkis mõte erinevate paikade vibratsioon Hang trummi abil muusikasse valada.

Iga plaadilolev lugu on sündinud erinevas Eestimaa paigas vastavalt just selles kohas saadud tajudele ja impulssidele. Peale Hang trummiga esmase demo salvestamist, olen plaadi tarbeks sisse mänginud ja lisanud lugudele veel erinevaid pille.

Selle plaadi muusika eesmärk on maha rahustada argimõtete virr-varr ning panna Sind seisatama parasjagu käesolevasse momenti. Kui võtame igapäevaselt endale kasvõi mõne hetke, naelutame pilgu esemele, kaugusesse või sulgeme sootuks silmad ning kuulame ajulaineid paitavat muusikat, teame, et oleme teinud suure teene iseendale ja läbi selle ka kõikidele teistele.

Loodan, et Handpan trummi imeline muusika saadab Sind elus paljudel hetkedel ning et leiad selle muusika seest nii kauneid noote, kui ka värve, mis kanduvad edasi ka mujale imelisse ellu.

AITÄH, ET TOETAD MUUSIKA LOOMIST!
Siim Koppeli muusika hang ehk handpan trummi album